Ekonomik Cambalkon Statü Optima

Ekonomik Cambalkon Statü Optima

Ekonomik Cambalkon Statü Optima

Albert Genau’dan Cam Balkon Ekonomisi Statü Optima 08

“Statü Cambalkon” markası, Albert Genau’nun, ekonomik cam balkon sistemlerinin markasıdır. Yani alışık olduğunuz cam balkon sistemini Albert Genau kalitesi ve garantisiyle bir adım öteye taşıyoruz.

Optima 08 ile fiyat endişesi yaşamadan da kaliteli cam balkona sahip olabilirsiniz.

Cam Balkonu
Açıp Kapatmak
Çok Kolay

İple ve zincirle uğraşmadan cam balkonunuzu kolayca açıp kapatın. Konfor Kilit pencere kadar güvenli ve kapalıyken gizlinen kol tasarımı ile estetik bir görüntü sağlar. Kol sistemi için gerekli dikey profilin kalınlığı minimum, yalıtımı maksimum düzeyde tutulmuştur. Daha fazlası için kısa videomuzu izleyin. Standart kilit zincirli olup, konfor kilit opsiyoneldir. Konfor kilit istediğinizi lütfen bayimize belirtiniz.

cam balkon su tahliye Statü Optima Cam Balkon Sistemi

Gizli Su Tahliyesi

Optima, alüminyum profilleri, birincil alüminyum hammadde ile üretilir, içinde hurda katkılı hammadde bulunmaz.  Sistemin taşıyıcı profilleri, kendinden su tahliye kanalına sahiptir. Böylece, kanalda yer alan su, içeriden profil dibine alınarak,  oradan tahliye edilmektedir.

cambalkon profilleri Statü Optima Cam Balkon Sistemi

Kasa Profili

Taşıyıcı profilin taban genişliği 42 mm, yüksekliği 61 mm’dir. Kasa profilinde, cam kanatların toplandığı yer, plastik lamalar sayesinde, kapalı kutu formuna getirilir. Böylece, ağırlıktan kaynaklı taşıyıcı kasa profilinin ağzı açılmaz.

cam balkon tekeri Statü Optima Cam Balkon Sistemi

36 mm Çelik Teker

Sistemin taşıyıcı teker takımlarında kullanılan rulmanların,    tüm bileşenleri ile (dış bilezik, iç kovan, bilye) çelik malzeme kullanılarak üretilmiştir. Sistem 4 adet altta, 4 adet üstte olmak üzere, toplam 8 adet taşıyıcı tekere sahiptir. 36 mm çapında olan her bir teker, sessiz ve konforlu hareket için cam takviyeli polyamid malzeme ile kaplanmıştır.

 

 

 

 

cam temperli Statü Optima Cam Balkon Sistemi

Kanat Profili

  Profilin cam yanakları tırnaklı dokuya ve her bir yüzey için     22 mm yüksekliğe sahiptir. Kanat profili eteklerinde suyu   tahliye kanalına ve dışarıya atacak şekilde damlalık  tırnaklar      bulunmaktadır.


Görünmez Tahliye Delikleri

Doğru ve kesintisiz su tahliyesi sağlamak amacı ile profil dış yüzeyi su tahliye bölümü kendinden gölgeli formdadır. Su tahliye delikleri en az 5 mm uçlu matkap ile orijinal yatak içinden profile görsel zarar vermeyecek şekilde açılır.

cam balkon açılı birleşim Statü Optima Cam Balkon Sistemi

Açılı Birleşim Lameli

Açılı ve yay balkon uygulamalarında, kasa profillerinin birleşimlerinin düzgün ve sağlıklı olması amacıyla; profil tabanında, her açıya uygun, açılı birleşim lameli kullanılır. Bu lamel setskur ile sabitlenir,  su izolasyonu açısından vida kullanılmaz.